Čo robiť na dovolenke s deťmi: Naučte deti plávať


Ak už sa dieťa vo vode pohybuje samostatne, naučte ho základy bezpečnosti. Dieťa musí vedieť nájsť pevný bod a rozvrhnúť si sily tak, aby k nemu dokázalo doplávať. Naučte deti, ako „šliapať vodu“. Ak siahnete po pomôckach, nechajte si poradiť na stránkach https://www.nakupnaporadna.sk/, čo pomôže pri učení a ktoré pomôcky sú vhodné.


Pomôžte si loptou

Hádžte si loptou a postupne sa presúvajte do hlbšej vody, kde dieťa nedosiahne a zažije si ten správny pohyb šliapania vody. Vždy sa ale držte blízko plytčiny, aby sa dieťatko mohlo ľahko vrátiť k pevnej pôde pod nohami. Pri vodných radovánkach vštepujte dieťaťu, že voda môže byť aj nebezpečná a naučte ho prirodzenému rešpektu pred týmto živlom.

Ak nakupujete cez internet, na stránkach http://www.zlavove-kody.sk/všetky zľavy, akcie a zľavové kódy, vďaka ktorým ušetríte v obľúbených obchodov. Množstvo exkluzívnych zliav, ktoré môžete ihneď uplatniť pri online nákupe.

Znak, kraul, prsia
Deti do 8 rokoch tieto štýly poznať nepotrebujú a preto ich začnite pomaly trénovať až potom. Dôležité je, aby sa dieťa cítilo vo vode ako doma. Pokiaľ má dieťa vodu rado a vie sa v nej pohybovať, plavecké štýly sa naučí pokojne aj za týždeň.

Pri výučbe začnite splývaním, pri ktorom sa dieťa pridržiava plaveckej dosky a plne sa sústredí na kraulové nohy. To znamená, že nohy má rovné, nie však kŕčovito napnuté, kolená a členky sú uvoľnené a nohy kmitajú proti sebe. Pozor ale aby deti nezakopávali a nohy mali vždy narovnané. Akonáhle dieťa zvláda kraulové nohy, naučte ho znak.

Dieťa sa položí na vodu a kope nohami, pričom zistí, že ho voda nesie a môže v tejto polohe tiež ľahko oddychovať pri vodných hrách. Od znaku už je to len kúsok ku kraulovým rukám. Naposledy trénujte prsia, ktoré sú najnáročnejšie na koordináciu pohybov.

Dajte tomu čas
Nečakajte, že sa dieťa s vodou zžije za dva dni. Dajte mu čas, aby si na vodu zvyklo a nepanikárte ani, keď si aj po niekoľkých týždňoch omočí maximálne členky. Postupným prístupom vybudujete v dieťati obľubu vody na celý život - čo je oproti tomu pár mesiacov? Dajte si pozor, aby ste dieťa do niečoho netlačili. Ak sa necíti na plávanie v hlbokej vode, nenúťte ho a počkajte, kým k tomu samo dospeje.