Cesty

Naše ale aj cesty kolegov z iných portálov. Tie najzaujímavejšie články a recenzie na ktoré sme za posledné roky natrafili. Z nášho pohľadu výber toho najlepšieho co dali roky 2013, 2014 a 2015. Pozrite sa sami. Príjemné čítanie:

 

Cestovanie

 

Na potulkách v Paraguaji

Cestovanie v Paraguaji je veľmi špecifické. Nečakajú ma žiadne top atrakcie. Experimentujem však s myšlienkou, čo vo mne zanechá aj menej atraktívna krajina, a tak zo zvedavosti mierim do Paraguaja.

 

10 miest na príjemnú dovolenku v Stredomorí

Ponúkame tipy na desať obľúbených dovolenkových destinácií v oblasti Stredozemného mora. Najobľúbenejší španielsky ostrov láka tisíce turistov, nejmä z Nemecka a Veľkej Británie. Známy je pre nedotknuté pláže aj pre aktívny nočný život.

 

Francúzsko nemá len more a Paríž

Francúzsko ako krajina obklopená morom s významným historickým postavením ťaží hlavne z toho a láka turistov plážami a historickými pamiatkami. Netreba zabudnúť, že Francúzsko je krajina hornatá či už ide o Pyreneje, Juru, severné a južné Alpy alebo Vogézy.

 

Šesť nádherných “literárnych barov” v Londýne

V týchto baroch je zážitkom vychutnať si akýkoľvek nápoj. Knihy dokážu nastoliť krásnu atmosféru domova a pokoja, čo poviete?

 

Na Pive v Krakove

Kraków, perla Južného Poľska na Hornej Visle, cez vojnu nezbombardované mesto a preto všakovakými krásnymi pamiatkami oplývajúce. A tiež pivom. Hoci, ako to už chodí, nie veľmi miestnym.

 

Mali je cestovateľská delikatesa

Mali je rozhodne krajinou, v ktorej nie je núdza o pohľady na inakosť. Tejto krajine hlinených stavieb dominujú rôznorodé kmene, ktorých životy sa navzájom tolerantne prelínajú. Mali je nepochybne ojedinelou exotikou.

 

Cestovanie do Egypta

Egypt, krajina pyramíd, nekonečných púští, priezračných morí a tajomných historických pamiatok. Krajina, v ktorej vás hneď po príchode privítajú milí a usmievaví domáci, ktorí sa s vami radi porozprávajú pri šálke čaju. Čaj je pre miestnych obyvateľov jedným z najobľúbenejších nápojov.

 

Dachstein a adrenalín v Rakúsku

Náš krátky víkendový výlet sa začína ako inak cestou z Viedne smerom na západ a po cca 3 hodinkách parkujeme neďaleko obce Gosau. Cesta sem je tak ako býva v Rakúsku zvykom plná nádherných výhľadov, hôr, malých dediniek či rozprávkových jazier.

 

Norimberg, pelech a súd nacizmu

Prvé čo väčšine ľudí napadne pri meste Norimberg je rozhodne miesto súdneho procesu najvyšších nacistických pohlavárov po druhej svetovej vojne. Dnes tu napríklad sídli najväčšie nemecké múzeum umenia, veď je to mesto Albrechta Dürera – slávneho maliara či matematika zo 16. storočia.

 

Čo sa oplatí vidieť v Štokholme?

Minulé leto sme úlpne nečakane vychytali lacné letenky do Štokholmu a tak sme strávili predĺžený víkend v hlavnom meste Škandinávie. Počas štyroch dní, ktoré sme tu prežili, sme stihli obehať množstvo miest a atrakcií a tak som sa rozhodol, tie zaujímavé zhrnúť a dať dokopy nejaké info o tom, čo sme videli a zažili.

 

... viac článkov