Zoo Atény - Attika

Hlavné mesto Grécka Atény ma okrem všeobecne známych pamiatok akými sú Akropola, Parthenon dórsky chrám z bieleho mramoru so sochou bohyne Atény zo zlata a slonoviny, či kláštor Dafni, ponúka nie len pre obyvateľov, ale aj pre všetkých turistov niekoľko zoologických záhrad a parkov rozmiestnených po celom meste.

Atény

Najväčšou je ZOO Attika, rozlohou zaberá územie 20 hektárov, je domovom pre viac ako 2000 zvierat (spolu viac ako 400 druhov). ZOO sa nachádza v Aténskej prímestskej zóne Spata a podľa oficiálnej stránky je otvorená 365 dní v roku od 9.00 ráno do západu Slnka.

ZOO Attika bola otvorená v máji 2000, predtým to bolo chránené vtáčie územie s viac ako 1100 vtákmi spadajúcimi do 300 druhov, v apríli 2001 bol otvorený Svet plazov, v roku 2002 bola pridaná expozícia Grécka fauna, nasledovala Africká Savana, kde sú zebry, žirafy, šelmy, šimpanzy, gibony ale aj ťavy a somáre. V roku 2008 bol do ZOO pridaný nosorožec. Rok 2010 sa niesol v znamení otvorenia delfinária. K ostatným zvieratkám, ktoré v ZOO možno vidieť sú levy, jaguáre, pumy, tulene a tučniaky ale aj labute a kačky a veľa ďalších druhov.

Ateny ZOO

V ZOO je možné usporiadať aj rôzne spoločenské akcie, k dispozícii je okrem kvalitných služieb a prekrásneho prostredia niekoľko miestností v kaviarni a za kaviarňou sú tri piknikové priestranstvá pre 100 ľudí na sedenie alebo pre 1000 ľudí na státie.

Deti v ZOO môžu prežiť nezabudnuteľnú narodeninovú párty, počas ktorej sa im venuje vyškolený personál, ktorý prevedie deti ZOO spolu s vtipným a náučným výkladom, alebo pre deti pripraví jazdu na poníkoch. Rodičia si môžu dopriať ľahký obed alebo kávu v kaviarni.

Attica Zoological Park Atny

ZOO organizuje počas celého roka rôzne akcie, akými sú kŕmenie rôznych zvierat, ZOO kemp, niečo ako denný tábor, počas ktorého sa deti starajú o zvieratá. Výhodou je, že tieto „tábory“ sú aj v angličtine, takže dieťa si precvičí jazyk, naučí sa niečo o zvieratách a rodičia si môžu dopriať romantickú prechádzku po Aténach