Ako cestovať s bábätkom?

Nie, po narodení bábätka sa život nekončí! Síce vaše dni prejdú zmenami, na ktoré si možno budete musieť trochu dlhšie zvykať, no nestane sa z vás iný človek. Ak ste radi športovali, zúčastňovali sa kultúrnych podujatí, koncertov či poznávacích zájazdov, nebojte sa, nebudete sa musieť ničoho vzdať. To, čo je v takomto prípade najdôležitejšie je organizácia. Vedieť si naplánovať a zariadiť aktivity a svoj čas tak, aby ste sa ich mohli zúčastniť. Prichystajte sa na leto už teraz a nakupujte online všetko potrebné.

Cestovanie je moja vášeň

Milujete cestovanie a zrazu sa má vo vašom živote objaviť dieťa. Ako tieto dva životné momenty skĺbiť tak, aby ste si užili oba?

Príchodom bábätka sa nemusí nič zmeniť, to najdôležitejšie je vaše nastavenie mysle. Dieťa nie je v žiadnom prípade záťaž, dieťa nepredstavuje žiadne obmedzenie, ani problém. S príchodom bábätka prichádza do našich životov radosť. Prijmite ju! Na cestovateľské zážitky budete zrazu traja. Prichádza medzi vás malý človiečik, ktorý doslova túži po tom, aby ste mu ukázali zatiaľ nepoznaný svet. Tomu by sa mali prispôsobiť nielen vaše plány, ale aj vaše kufre. Odchádzate na prvú spoločnú cestu! Nezabudnite zbaliť veci pre bábätko na prebaľovanie, kúpanie, hranie sa a určite aj na spanie. Ak si to chcete trochu odľahčiť a zbytočne sa nestresovať, uvedomte si, že v podstate všetko dokážete v konečnom dôsledku zabezpečiť aj počas cesty. Ak cestujete s dieťaťom, samozrejme, snažte sa čo najviac pripraviť, no ak aj čosi zabudnete, nebude to žiadna katastrofa.

Určite budete potrebovať čosi na cestu. Zbaľte zopár keksíkov, výživu a nejaké dobroty, ktorými prekabátite chuťové bunky vášho drobčeka. Nezabudnite na pitný režim. Termosky pre deti sú super nielen v zime, ale aj v letnom období. Či už nachystáte tuhú, alebo tekutú stravu, termosky pre deti budú vynikajúcimi pomocníkmi v oboch prípadoch.

Aj cestovné postieľky sú tým, čo by ste nemali zabudnúť, pretože predstavujú základ počas cestovania s našimi ratolesťami. Ak už nič iné, nech sa naše deti aspoň dobre vyspia. Okrem iného, detské postieľky dokážu aspoň čiastočne navodiť dieťaťu pocit domova. Poskytnú mu známy priestor, vďaka čomu mu uľahčia zaspávanie aj samotný spánok. Či už sa vyberiete k starým rodičom, či za hranice, cestovné postieľky vám presuny z miesta na miesto uľahčia okrem iného aj svojou ľahkou hmotnosťou a jednoduchým systémom skladania.

Čím sú detské cestovné postieľky špecifické?

Zvyčajne ide o detské postieľky venované deťom medzi tretím a štvrtým rokom života. Ale vyspí sa tam nepochybne aj mladšie dieťa, záleží len na tom či je na postieľku naučené. Detské postieľky na cesty sú typické textilnými stenami, ktoré sú ukotvené o kovové alebo plastové rámy. Zvyčajne majú cestovné postieľky nosnosť okolo 15 kilogramov, takže vašim detičkám poslúžia dostatočne dlhý čas. Ak sa aj nechystáte na dovolenku do ďalekých krajín, nikdy nie je na škodu mať takýto druh postieľky v zálohe. Nemôžete vedieť kedy sa vám zíde.

Napriek tomu, že je reč o cestovných postieľkach, môžete ich využívať dennodenne. V takom prípade by ste však mali dbať na výber skutočne kvalitného matraca. Detské postieľky na cesty môžete doplniť prebaľovacím pultom, kúpiť si môžete cestovné postieľky s vyvýšeným lôžkom či systémom na kolísanie. Kúpiť je možné postieľku aj s takými doplnkami ako hudobný kolotoč, hrazdička na hranie alebo postieľku s jemným osvetlením. Detské postieľky majú tiež dostatok úložného priestoru, súčasťou výbavy zvykne byť aj sieťka proti hmyzu či clona proti slnku.

Takže ak sa chystáte v lete na cesty, termosky pre deti a cestovné postieľky určite nezabudnite!