5 najkrajších dovolenkových destinácií v Európe

Plánujete ísť tento rok na dovolenku ale neviete sa rozhodnúť pre tú najlepšiu dovolenkovú destináciu? Ak je pre vás dôležitá nádherná, dychberúca pláž, tak ste tu správne. My vám v tomto článku predstavíme 5 najkrajších dovolenkových destinácií v Európe.


1. Pláž Cala Goloritze, Sardínia, Taliansko
Krásne pláže Sardínie sa rozprestierajú takmer pozdĺž celého pobrežia. Skalnaté masívy tvoria dokonalé pozadie pre magickú zátoku obklopujúcu pláž. Horolezci tu zdolávajú obrovskú skalnú vežu priamo nad morom Punta Goloritze. Aj ľudia, ktorý obľubujú šnorchlovanie a podmorský svet, si tu prídu na svoje. Je to doslova raj na zemi. Nezabúdajte mať so sebou plavky. Ak ich kupujete v predstihu, pomôžu zľavové kupóny a kódy. Najviac len platných zliav nájdete na https://www.kuponyzdarma.sk/, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky eur pri každom nákupe. Ak sa chcete dostať na túto krásnu pláž, musíte sa k nej dostať približne hodinovou pešou „túrou“. Atmosféra toho dokonalého miesta však rozhodne stojí za to!

 

2. Pláž Navagio, Zakynthos, Grécko
Pláž Navagio je najznámejšia a najviac fotografovaná pláž nie len v Grécku ale aj v celom Stredomorí. Vápencové útesy vysoké takmer 300 metrov a dychvyrážajúca farba mora obkolesujú hrdzavú perlu, vrak udatnej pašeráckej lode menom Panagiotis, ktorý dovŕšil až gýčovú krásu tohto miesta.

 

3. Pláž Armação de Pêra, Algarve, Portugalsko
Pobrežie lemujú mohutné vápencové útesy zlatej farby, piesok sa tiahne, kam len oko dovidí a more je nádherne čisté a osviežujúce. Táto pláž je jedna z najobľúbenejších v oblasti Algarve a tiahne sa na 6 kilometrov. Pôvodne slúžila len rybárom, no v súčastnosti je to už moderné letovisko. Je tam mnoho kaviarničiek, reštaurácií a plážových baroch. V tejto destinácií sa môžete potápať, šnorchlovať, môžete si užiť windsurfing ale poprípade si môžete prenajať čln a vybrať sa na výlet k jaskyniam pri pobreží. Algarve, sa však oplatí navštíviť aj mimo hlavnej sezóny. Klíma je mierna a počasie je príjemne slnečné počas celého roka.

4. Pláž Ksamil, ostrovy Ksamil, Albánsko
Je to jedna z najkrajších, turistami zatiaľ úplne neobjavená pláž v Európe. Má priam exotický biely piesok a tyrkysovú vodu. Počas opaľovania sa môžete dívať na grécky ostrov Korfu. Odporúča sa tiež požičať si čln a preskúmať tunajšie priezračné more a krásy nedotknutej prírody.

 

5. Pláž Cala Macarella, Menorca, Španielsko
Menorka je skutočný španielsky klenot. Azurovomodré more obmýva skalnaté útesy, ktoré obklopujú magickú zátoku mimo civilizácie. Pláže sú ešte stále nedotknuté masovou turistikou a špeciálne si vychutnávate fascinujúci výhľad z vysokej skaly nad plážami. Ak ste dobrodružná duša, budú vás lákať ohromujúce jaskyne v skalách, kde sa dá doplaviť z pláže, ale tiež možnosť skočiť si do mora z niekoľkometrového útesu.


Nech sa vyberiete kamkoľvek, základ je cestovné poistenie. Dnes už nie je len pre prípad nehody či zranenia. Cestovné poistenie AXA a skúseností s ním hovoria o tom, že kryje aj rôzne neočakávané situácie ako stratu batožiny, osobných vecí a ponúka množstvo pripoistení.